Artykuły
Biurowiec Conrad – komfortowa przestrzeń do pracy

Ekonomia, komfort najemców, wygodna lokalizacja i ekologiczne rozwiązanie – to główne założenia inwestycji biurowej Conrad. Oferta wynajmu powierzchni biurowej stanowi propozycję dla firm, które docenią praktyczne podejście do tworzenia nowoczesnej przestrzeni pracy.

 

Conrad to przemyślana inwestycja, która powstała z myślą o komforcie użytkowania budynku i wygodzie przyszłych pracowników biurowca. Projekt koncentruje się na wysokiej funkcjonalności
i rzeczywistych aspektach branych pod uwagę przez potencjalnych najemców. Ulokowanie inwestycji przy ul. Josepha Conrada oznacza dostęp do ważnych ciągów komunikacyjnych, przystanków autobusowych, a także lotniska Kraków Balice. Lokalizacja biurowca umożliwia również szybki dojazd do obwodnicy miasta. To ważna informacja z perspektywy osób dojeżdżających do pracy
z podkrakowskich miejscowości.

 

Inwestycja znajduje się w prężnie rozwijającej się dzielnicy Prądnik Biały. O rozwoju tej części Krakowa świadczy m.in. lokowanie tutaj inwestycji mieszkaniowych czy działalność placówek publicznych, w tym szkół i przedszkoli. Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną infrastrukturę handlowo-usługową najbliższej okolicy. Znajdujący się bezpośrednio przy biurowcu 4-gwiazdkowy Hotel Conrad może stanowić odpowiednie zaplecze konferencyjne dla firm działających w inwestycji. Hotel dysponuje bowiem salami na spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje branżowe, a także restauracją i kawiarnią.

 

W odpowiedzi na potrzeby potencjalnych pracowników, w projekcie Conrad przewidziano takie udogodnienia, jak m.in. strefy wypoczynkowe na zewnątrz budynku czy zadaszenia w miejscach wybieranych przez osoby palące. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, by użytkownicy sami mogli decydować o istotnych kwestiach technicznych. Komfortowym rozwiązaniem jest pozostawienie najemcom możliwości wyboru najlepszego dla siebie systemu grzewczego, spośród dwóch opcji: centralnego ogrzewania miejskiego oraz pompy ciepła VRV.  Ogrzewanie za pomocą systemu VRV wiąże się nie tylko z kontrolą temperatury (grzanie i chłodzenie), ale także lepszą wentylacją pomieszczeń. W ramach zarządzania budynkiem można również wybrać sposób wentylacji: mechaniczny lub grawitacyjny. Dodatkowy, korzystny wpływ na efektywność pracowników mają detale techniczne, takie jak uchylne okna i zewnętrzne rolety utrzymujące optymalną temperaturę
w nasłonecznionych wnętrzach (tzw. refleksole).

 

Ponadto na terenie inwestycji wygospodarowano przestrzeń na miejsca parkingowe. Stanowiska naziemne i wyznaczone w podziemnym parkingu zostały wyposażone w ładowarki dla samochodów elektrycznych. Projekt wpisuje się w ekologiczne i energooszczędne strategie inwestycyjne, które są coraz częściej oczekiwanym przez najemców standardem na rynku biurowym. W przypadku biurowca Conrad trend eko przejawia się w: pełnym doświetlaniu pomieszczeń naturalnym światłem, ogrzewaniu antysmogowym czy wykorzystywaniu wody deszczowej do obsługi WC i podlewania roślin. W biurowcu działa agregat prądotwórczy, który stanowi zabezpieczenie przed ewentualnymi przerwami w dostawie prądu.

 

Rowerzyści i motocykliści mogą korzystać ze specjalnie przeznaczonych dla nich zadaszonych miejsc postojowych oraz szatni z prysznicami. Projektując przestrzeń parkingową, architekci postawili sobie za cel osiągnięcie odpowiednich proporcji między liczbą stanowisk a powierzchnią użytkową biur. Aby zapewnić użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, obiekt został wyposażony w system kontroli dostępu.

 

Architektura budynku charakteryzuje się połączeniem nowoczesności z prostą, klasyczną bryłą. Forma obiektu ma znaczenie dla jego gospodarki energetycznej. Wąska i zwarta zabudowa ułatwia przenikanie promieni słonecznych do wnętrz, co będzie przekładać się nie tylko na dobre samopoczucie i efektywność pracowników, ale także energooszczędność całego biurowca.

 

Inwestor zakłada elastyczne podejście do aranżacji powierzchni biurowej. Dzięki takiemu założeniu biura można dostosowywać do indywidualnych preferencji najemców oraz ich możliwości finansowych. W aktualnej ofercie przewidziano również promocyjne ceny wynajmu.