Artykuły
Krakowski Deweloper Roku 2018 i Nagroda Złotego Sokoła – nominacje

 Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań już po raz 8 organizuje konkurs o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych firm realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Krakowa i w jego bezpośrednim otoczeniu, które zostały oddane do użytku w latach 2016-2017. Do tegorocznej edycji zgłoszono łącznie 15 inwestycji. W tym numerze dwutygodnika przedstawiamy pierwsze 7 z nich.

Werdykt sądu konkursowego zostanie ogłoszony podczas uroczystej Gali Nagród, która odbędzie się 28 września 2018 r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa.

Firmy i inwestycje zgłoszone do Konkursu o Tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła – edycja 2018

 

1.     Graffit House – BRYKSY Sp. z o.o.

Inwestycja Graffit House, zgłoszona przez dewelopera Bryksy Sp. z o.o., to nowoczesny 10-piętrowy budynek mieszkalno-usługowy zlokalizowany przy ul. Rogozińskiego 6 w dzielnicy Grzegórzki. Obiekt oferuje przestrzeń mieszkalną oraz część usługowo-biurową znajdującą się na parterze i na I piętrze. Zewnętrzna elewacja budynku w kontrastujących kolorach białym oraz szarym została zaprojektowana jako wertykalne i horyzontalne podziały. W skład kompleksu wchodzi 14 lokali użytkowych o powierzchniach od 45 do 500 mkw. oraz 75 mieszkań. Dostęp do lokali na I piętrze zapewniają 2 klatki schodowe oraz cichobieżna winda. Osobne 2 windy obsługują lokale mieszkalne, co jest konsekwencją rozdzielenia wejść do części mieszkalnej i użytkowej kompleksu. Całość inwestycji uzupełnia 2-poziomowy garaż podziemny.

 

2.     Ostatnia – BUDOPOL Sp. z o.o.
Budynek wielorodzinny znajdujący się na terenie krakowskiego Śródmieścia przy ul. Ostatniej 1, został zrealizowany przez firmę deweloperską Budopol Sp. z o.o. Budynek ten jest kontynuacją powstałego tam wcześniej osiedla i powstał z przeznaczeniem na mieszkania, apartamenty oraz lokale usługowo-handlowe. W inwestycji znalazło się 168 lokali mieszkalnych, od 1- do 4-pokojowych, o powierzchniach od 30 do 75 mkw. Układ mieszkań pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb nabywców. Budynek składa się z 10 kondygnacji naziemnych wraz z parterem, oraz jednej kondygnacji podziemnej. Parter budynku został przeznaczony na lokale użytkowe. W inwestycji deweloper przewidział ponadto podziemne i naziemne miejsca postojowe.
 

3.     Garden LaneCORE DEVELOPMENT Sp. z o.o.

 Budynek mieszkalny wielorodzinny Garden Lane powstał na terenie Krowodrzy, przy ul. Jana Buszka 27 i 27A. Jest to projekt spółki deweloperskiej Core Development. Inwestycję tworzy 5-kondygnacyjny budynek z parterem i jedną kondygnacją podziemną. W nowoczesnym obiekcie znajduje się 69 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 35 do 150 mkw.,  w układach od 1- do 5-pokojowych. Ukoronowanie części wspólnej budynku stanowi reprezentacyjne i przestronne lobby, przygotowane z wykorzystaniem betonu architektonicznego i naturalnego drewna. Inwestycja jest skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wysokiej jakości wykonania i ekskluzywnego charakteru. Dla mieszkańców przygotowano udogodnienia w postaci pokoju zabaw dla dzieci, siłowni, rowerowni ze stanowiskiem serwisowym i parkingu na 87 miejsc.

 

4. W ResidenceCORE DEVELOPMENT Sp. z o.o.

Druga inwestycja zgłoszona przez spółkę Core Development to budynek mieszkalny W Residence. Luksusowy apartamentowiec zlokalizowany jest na Starych Dębnikach przy ul. Czarodziejskiej 1.

W 3-piętrowym budynku znajduje się 8 apartamentów o powierzchniach od 78 do 113 mkw., a także garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. W Residence to inwestycja o najwyższym standardzie wykonania, zaprojektowana ze szczególną dbałością o walory użytkowe i estetyczne –  elewacja budynku została wykończona płytami ze szlachetnego betonu architektonicznego oraz uzupełniającymi je wysokiej jakości elementami o rysunku drewna. Wnętrza oferują wysoki standard wykończenia. Do udogodnień dla mieszkańców należą m.in. system inteligentnego budynku w każdym mieszkaniu, instalacja alarmowa, cichobieżna winda oraz usługi concierge.

 

5. Zaczarowany Młyn – DOM-BUD M. Szafarski Sp. j.

Wielorodzinny budynek mieszkalny znajduje się w dzielnicy Prądnik Czerwony przy ul. Kaczary 5. Inwestycja została zrealizowana przez przedsiębiorstwo budowlane Dom-Bud M. Szaflarski Sp. j. Budynek mieszkalno-usługowy zgłoszony do konkursu jest częścią wygrodzonego osiedla o niskiej zabudowie – Zaczarowany Młyn. Obiekt składa się z 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem, w których znajduje się 16 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 56 mkw. Budynki cechuje wysoki standard wykończenia, a ich części wspólne zostały zaprojektowane niezależnie przez architektów wnętrz w pracowni a2forma, z uwzględnieniem historyczno-kulturowego dziedzictwa związanego z terenem, na którym znajduje się osiedle. W częściach podziemnych budynków zlokalizowano garaże, komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

 

6. Harmonica House – EKO-PARK S.A.

Budynek wielorodzinny z częścią usługowo-handlową Harmonica House znajduje się na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Trynitarskiej 6. Luksusowy apartamentowiec stworzony przez spółkę deweloperską Eko-Park S.A. powstał z myślą o najbardziej wymagających klientach. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz kondygnację podziemną pełniącą funkcję parkingu. W estetycznym, a zarazem bardzo funkcjonalnym obiekcie, deweloper zaoferował szeroki wybór apartamentów o zróżnicowanych rozkładach pomieszczeń, o powierzchniach od 30 do 200 mkw. Apartamenty znajdujące się na IV piętrze są 2-kondygnacyjne i posiadają nowoczesne przeszklone tarasy. Mieszkańcy mogą korzystać z: czynnej przez całą dobę recepcji, atrakcyjnego dziedzińca wewnętrznego z ogrodem, wysokiej klasy windy, części usługowej oraz parkingu podziemnego.

 

7. Osiedle Riverside – GALINVEST Sp. z o.o.

Nowoczesne osiedle Riverside zaproponowane przez firmę Galinvest Sp. z o.o. powstało w krakowskim Podgórzu. Zespół budynków wielorodzinnych, zlokalizowanych przy ul. Zabłocie 24, 26 i 28, składa się z trzech 7-kondygnacyjnych obiektów połączonych garażem podziemnym. Inwestycja o powierzchni 14 tys. mkw. oferuje 278 mieszkań o powierzchniach użytkowych od 25 do 140 mkw. Wszystkie układy zaprojektowano tak, aby uzyskać jak największą funkcjonalność – każde mieszkanie posiada balkon lub przestronny taras, a dla najbardziej wymagających klientów przygotowano apartamenty z widokiem na Wisłę. Inwestycja została zaprojektowana w sposób przyjazny dla mieszkańców.  Do ich dyspozycji oddano tereny zielone, oświetlone ścieżki dla pieszych oraz plac zabaw dla dzieci i ogólnodostępne miejsca parkingowe.

 

Marcin Rymarczyk