Artykuły
Okiem pośrednika - dom w Modlniczce


Gdy przyjmowałam w grudniu do sprzedaży dom w Modlniczce, wiedziałam, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Choć wiele osób myśli, że domy lepiej się sprzedają wiosną, to jednak przekonałam właścicieli, by nie czekać i działać od razu.


Z doświadczenia wiem, że transakcje sprzedaży domów są czasochłonne, a decyzje o zakupie swojego wymarzonego domu klienci podejmują cały rok. Formalności też zajmują dużo czasu. Do tego dochodzi oczekiwanie na kredyt czy ewentualny remont tuż przed wprowadzeniem się. Zatem od samego momentu podjęcia decyzji do wprowadzenia się mogą minąć 3-4 miesiące. Najpierw oczywiście trzeba znaleźć kupców. Plan działań marketingowo-sprzedażowych tej nieruchomości wyglądał następująco:


1) Home staging i sesja zdjęciowa; 

2) Przygotowanie ogłoszeń i ich publikacja na portalach oraz w social media; 

3) Prezentacja oferty na śniadaniu pośredników (od 5 lat organizuję takie spotkania w Krakowie); 

4) Dom Otwarty, czyli wydarzenie, na które przychodzą klienci zainteresowani zakupem. Na pierwszym Domu Otwartym, jeszcze w grudniu, pojawiły się 4 zainteresowane rodziny oraz kilku pośredników nieruchomości. Zebrałam wszystkie opinie i przekazałam właścicielom. W okresie międzyświątecznym miałam kolejne rozmowy i spotkania, a początkiem stycznia otrzymaliśmy pisemną ofertę zakupu domu. Negocjacje zakończyły się podpisaniem umowy przedwstępnej. Strona kupująca rozpoczęła procedury kredytowe, na które zgodnie z umową miała czas do końca marca. Nikt jeszcze wtedy nie spodziewał się tego, że w połowie marca z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa wszystko się zmieni. Nie obyło się bez wielu wyzwań i problemów natury formalnej, o których można by napisać osobny artykuł. Banki kładły kolejne kłody pod nogi. Cały czas wszyscy byliśmy ze sobą w kontakcie i na bieżąco szukaliśmy rozwiązań. Dobra wola wszystkich stron połączona z zaangażowaniem i determinacją pozwoliła mimo trudności spotkać się na podpisaniu aktu notarialnego. Oczywiście wszyscy odpowiednio zabezpieczeni, w maseczkach i rękawiczkach. Radość wszystkich była ogromna, a najdziwniejsze było to, że nie mogliśmy sobie mocno uścisnąć dłoni.


Gdyby poprzedni właściciele z decyzją o sprzedaży domu czekali do wiosny, bylibyśmy dzisiaj w zupełnie innej sytuacji. Zatem zapraszam do współpracy kolejnych właścicieli domów, którzy mają potrzebę, by je sprzedać. Zacznijmy działać jak najszybciej, sprzedać bowiem dom teraz, będzie nie lada wyzwaniem.


Dominika Dąbrowska Biuro Nieruchomości RE/MAX DUO Kraków

Sprzedaż domów i nieruchomości ekskluzywnych. Promotorka wysokiego poziomu obsługi klienta. Podnosi swoje kwalifikacje, korzystając ze szkoleń i konferencji, w tym międzynarodowych (od Las Vegas po Australię). Prowadzi szkolenia z zakresu pracy agenta nieruchomości, specjalistka od Domów Otwartych. 

***
www.DominikaDabrowska.com