Artykuły
Podsumowanie VI edycji Plebiscytu Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom


Zakończyliśmy głosowanie na najlepsze inwestycje mieszkaniowe realizowane w Krakowie i okolicach. Plebiscyt Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom to lubiana przez czytelników inicjatywa, która dzięki sprawdzonej formule od lat budzi pozytywne emocje i zainteresowanie osób planujących zakup nieruchomości.


Tegorocznym zwycięzcą została inwestycja Willa Nokturn firmy Grupa Nokturn. Laureatem Plebiscytu jest przemyślany i elegancki budynek, zlokalizowany przy ul. Mała Góra w Krakowie. Do zalet tej lokalizacji należy łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i infrastruktury drogowej – tylko 300 m dzieli inwestycję od pętli tramwajowej Nowy Bieżanów P+R, 500 m od przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej umożliwiającej dojazd do centrum w 15 min, a ponad kilometr od obwodnicy Krakowa. W pobliżu znajdują się 3 parki miejskie oraz obiekty usługowe. W samym budynku uwagę zwracają śródziemnomorskie akcenty kolorystyczne elewacji, duże okna, balkony i ogródki oraz reprezentacyjne patio. Inwestycja jest kameralna – zaprojektowano w niej 59 mieszkań o powierzchni od 27 do 75 mkw. 


II miejsce głosujący przyznali inwestycji Wzgórze Witkowickie firmy AWIM. To propozycja dla osób, które doceniają podmiejski charakter osiedla i bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, m.in. Parku Leśnego Witkowice. To także dobry wybór dla rodzin, którym zależy na mieszkaniu w cichym i bezpiecznym miejscu. Kompleks willi składa się z 13 domów w zabudowie bliźniaczej i 3 wolnostojących. Osiedle jest położone w malowniczej okolicy – na południowym stoku wzgórza przy ulicach Witkowickiej i Urodzajnej, w dzielnicy Prądnik Biały. Do każdego domu przylega ogród, a do mieszkań balkony lub tarasy. Na terenie osiedla zaprojektowano także duży plac zabaw dla dzieci. 


Zdobywcą III miejsca została inwestycja Bogucianka 159 firmy Devero Rogala, czyli nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej, położone w jednym z najbardziej zielonych miejsc w regionie – w Tyńcu. W ramach I etapu zaprojektowano 10 2-kondygnacyjnych domów. W każdym z nich przewidziano parter, poddasze, taras, 2 balkony, garaż oraz przydomowy ogródek. Kolejny etap zakłada wybudowanie 4 obiektów w zabudowie bliźniaczej. Czytelnicy dwutygodnika docenili inwestycję m.in. za projekt architektoniczny zgodny z charakterem najbliższej okolicy, dostęp zarówno do zieleni, jak i niezbędnej infrastruktury oraz zapewnienie mieszkańcom poczucia prywatności.


Jak wyglądało głosowanie?Laureata i zdobywców kolejnych miejsc na podium wyłonili obecni i przyszli klienci deweloperów. Warto podkreślić, że poprzez oddanie głosu swoją opinię na temat projektów mieszkaniowych wyrażają nie tylko mieszkańcy Małopolski. Okazuje się bowiem, że Plebiscyt tylko z pozoru ma wyłącznie charakter lokalny. Dzięki uruchomieniu głosowania online na stronie www.plebiscyt.krn.pl – propozycje inwestycji przyjaznych mieszkańcom mogą znaleźć osoby z całej Polski. Dodatkową zachętą do zapoznania się z przeglądem najciekawszych projektów mieszkaniowych powstających w Krakowie i okolicach jest konkurs na najlepsze hasło reklamowe dla wybranej inwestycji. Co roku redakcja dwutygodnika otrzymuje coraz więcej propozycji haseł, z których wybiera te najlepsze. W VI edycji Plebiscytu swoim pomysłem podzielił się z nami Jan Maliszewski. Za hasło „Willa Nokturn – nastraja do mieszkania” reklamujące inwestycję firmy Grupa Nokturn, otrzymał atrakcyjną nagrodę – tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Kołobrzegu (komentarz zwycięzcy można przeczytać na str. 11). 


Osoby, które od internetu wolą głosowanie w tradycyjny sposób, mogły skorzystać z kuponów drukowanych w dwutygodniku przez cały czas trwania Plebiscytu. Była to wygodna forma dla uczestników targów mieszkaniowych, którzy otrzymując dwutygodnik z kuponem, od razu przyłączali się do naszej zabawy. 


Dla głosujących Plebiscyt jest przede wszystkim dobrą zabawą, a przy okazji stanowi cenne wsparcie w poszukiwaniach komfortowego, funkcjonalnego, dobrze zaprojektowanego mieszkania. Patrzymy na rynek realnie, pozostawiając ocenę inwestycji rzeczywistym użytkownikom osiedli mieszkaniowych. Plebiscyt dwutygodnika pomaga wyodrębnić najlepsze projekty deweloperskie wśród wielu ofert na krakowskim rynku nieruchomości. Dla deweloperów jest oryginalnym i skutecznym sposobem dotarcia do klientów. Przyznanie statuetki Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom to dowód zaufania  i uznania ze strony nabywców, dlatego warto się nią pochwalić w swoich materiałach promocyjnych i marketingowych, aby zwiększyć szanse na lepszy wynik sprzedaży. Tym bardziej, że jest to jedyny tego typu Plebiscyt w regionie – mówił Dyrektor dwutygodnika, Krzysztof Maksiński.


Prezentacje inwestycji


W tym roku do udziału w Plebiscycie nominowano następujące inwestycje:


Bogucianka 159 (Devero Rogala)

Wzgórze Witkowickie (AWIM Witkowicka)

Brick House (Modern Living)

Panorama Prądnik (Nokturn Deweloper)

Libertów Hill (Develo Rogala)

Osiedle  Zielona  Rząska (KR Grupa Deweloperska)

Villa Rudnicki (Villa Rudnicki)

Willa Nokturn (Nokturn Deweloper)

Majowa Park (Deveko Rogala)

Nowa 5 Dzielnica (Centrum Nowoczesnych Technologii)

Bogucianka (GENUS Grupa Deweloperska)

Osiedle Symbioza (Sołtysowska 1 Rogala Development)


Projekty były prezentowane na łamach dwutygodnika według ujednoliconego schematu. Głosujący mogli porównać inwestycje pod kątem m.in. architektury, materiałów budowlanych, metrażu mieszkań, infrastruktury rekreacyjnej, wyglądu części wspólnych, lokalizacji czy dostępu do komunikacji miejskiej. 


Głosowanie trwało do czerwca 2019 r.  Zgodnie z harmonogramem, we wrześniu redakcja ogłosiła zwycięzcę i zdobywców kolejnych miejsc, a firmom deweloperskim wręczono statuetki „Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom”. 


Listę laureatów 5 poprzednich edycji Plebiscytu tworzą: Fajny Dom (I edycja), Osiedle Lawendowa 3 (II edycja), Bunscha Park (III edycja, I miejsce), Grzegórzki Park (III edycja, II miejsce), Wilga Park II (III edycja, III miejsce), Wieliczka Garden (IV edycja, I miejsce), Art City (IV edycja, II miejsce), Osiedle Dobra Forma (IV edycja, III miejsce), Osiedle Pasteura (V edycja, I miejsce), Zaczarowany Młyn (V edycja, II miejsce), Panorama Prądnik (V edycja, III miejsce). 


Joanna Kus